Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, zda se dá pojistit storno letu s jinou pojišťovnou, než nabízí agent, který vám letenku prodává (pojištění je nesmyslně drahé, 2x vyšší než u jiných společností, ale cena u agenta nejlevnější). Moc děkuji, Tereza .

Prosím o radu s pojištěním storna letu

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Tohle není rýma. Má horečky, pokud lékař doporučí zůstat doma, což je v tomto případě jasné, tak pojišťovna to nemůže, a jsem si jistá, že ani nebude, rozporovat.

0 Citovat

přesně tak, budou chtít určitě nějakou lékařskou zprávu nebo potvrzení, kde si nechte potvrdit, že nedoporučuje cestovat. Pak by neměl být vůbec problém.
Pochybuju, že by nějaká pojišťovna šla proti jasnému doporučení lékaře.

Ještě záleží, jak přesně zní pojistné podmínky, ale ČPP má myslím definici dost vágní = akutní onemocnění nebo úraz.
Tam by se teoreticky vešla i rýmečka, pokud bude dost akutní :)
názor paní na infolince není relevantní.

 

0 Citovat

Kdyby šlo do tuhého, napiš si sem pro další názor jak aktuální situaci řešit. Tahle pojišťovna tam nic nepíše. Stojí za to si ten web projít i na jiné pojišťovny.

https://www.vasestiznosti.cz/spo...ance-group

0 Citovat

Já tedy nevím - jedná se o letenky za pár stovek a pojištěním jejich cenu prakticky zdvojnásobíš. Není jednodušší je nechat propadnout a koupit jiné až skutečně poletíš?

1 Citovat

Děkuju moc za rady. Zeptám se v pondělí lékaře a snad potvrzení dá.

Letenky za pár stovek nejsou, bohužel jsme rezervovali dost dopředu, jelikož jsme měli pevně stanovený termín a tak nás letenky pro 4 lidi vyšli na 8000.. což se mi nechce nechat propadnout.

0 Citovat

Podle mě by měla stačit zpráva od lékaře. 

0 Citovat

Míšo, nech si to od doktora vysloveně napsat do té lékařské zprávy, jakože "klidový režim, doma, bez cestování, kontrola za týden", z toho bude jasné doporučení, že dítě nemá nikam cestovat. To by mělo pojišťovně stačit, pokud splňujete ostatní podmínky pojištění.

0 Citovat

Ja by teda asi ještě upozornil na jednu věc. Pokud pojišťovna uzná nárok na proplacení, bude plnit pouze za letenku pro vaši dceru. Ostatní 3 osoby bohužel budou mít smůlu. Tam není důvod aby cokoliv pojišťovna proplacela. Ty 3 osoby klidně můžou letět, na ně se určitě nebude vztahovat důvod nemoci 4.osoby. 

0 Citovat

Na rodinné příslušníky by se pojištění storna normálně vztahovat mělo. Týkalo se dokonce i partnera a mně, nejsme svoji, jen žijeme v jedné domácnosti, když jsme museli zrušit cestu, protože musel na operaci. Už jen z logiky věci nemůžete dítě v horečkách nechat samotné doma a odletět si na dovolenou 😉

2 Citovat

Dobra pojisteni storna kryjou dokonce i kdyz omarodi nekdo z osob blizkych, ktery ani puvodne nemel cestovat.

2 Citovat

Přesně tak, kdokoli ze spolucestující skupiny, když to jsou osoby blízké, a taky při váźném onemocnění jiné osoby blízké (babička náhle umírá v nemocnici apod.) je úplně běžný.

1 Citovat

Bez znalosti podmínek pojistky se jedná jen o spekulace.

Např. u pojištění storna letenky, co je součástí pojištění ČSOB Premium, je pojištěným jen majitel účtu.

0 Citovat

Děkuju všem moc za rady a postřehy :-) v pondělí se zeptám doktora, jestli by nám nějaké takové prohlášení napsal. Pak kontaktuju pojišťovnu a budu doufat, že nebudou dělat problémy :-)

1 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

Např. u pojištění storna letenky, co je součástí pojištění ČSOB Premium, je pojištěným jen majitel účtu.

To není pravda, viz článek 47 všeobecných pojistných podmínek cestovního pojištění k ČSOB Premium:

https://www.csobpremium.cz/docum...df?v220701

Tedy pojistná událost je i onemocnění člena rodiny.

Ve variantě pojištění Rodina jsou navíc přímo pojištěnými i všichni členové domácnosti majitele účtu, i kdyby cestovali bez něho.

2 Citovat

Ten bod jsem samozřejmě četl - a ten rozhodně nikde neříká, že pojištění se vztahuje na všechny spolucestující.

Nenechte se zmást bodem 2b v tom článku 47, který vypočítává kterých příbuznáých se týká - to není výčet "pojištěných", ale seznam příbuzných /a dalších/, jejichž nemoc vede k tomu, že pojištěný musí zrušit cestu.

Jinými slovy říká, že pokud jsem měl někam letět, a onemocnela mi manželka a potřebuje moji péči, tak budou plnit.

Ale rozhodně neříká, že když budu v zájezdu, kde bude deset lidí, a manželka onemocní, že se umožní storno celého zájezdu.

0 Citovat

Jezismarja pani tady pise, ze leti s rodinou a onemocnelo ji dite, a vsichni tady piseme, ze se to vztahuje na rodinne prislusniky, nikdo tu neresi zajezd 10 kamaradu, ale rodinnou dovolenou a onemocneni ditete. A kdyz mate CSOB Pojisteni variantu Rodina, kterou standardne k CSOB Premium davaji, tak tam je primo pojistenym nejen majitel uctu, ale i vsichni clenove jeho domacnosti, ale to uz jsem vam tady psala. Ja mam takto na svuj ucet pojisteneho manzela i dite a jsou pojisteni, i kdyby cestovali samostatne beze me.

1 Citovat

Vy ale špatně chápete pojistné podmínky té ČSOB.

Oni letí 4. Jeden onemocní (dcera). ČSOB vám v tomto případě opravdu nevrátí stornopoplatky letenky celého zájezdu (všech čtyřech lidí). 

Vrátí vám max. stornoplatek dcery a (pokud je potřeba aby o ni někdo pečoval) 1 rodinného příslušníka. 

Proto zdůraznuji, že je potřeba číst podmínky dané pojistky, kterou tazatelka má, a bezt jejich znalosti jde o čirou spekulaci. A v některých případech, jak vidno, i když člověk ty podmínky zná, tak je moc nechápe.

 

0 Citovat

Jen doplním svou zkušenost se stornem u ERV. Mám pojištění multitrip pro celou rodinu. Měli jsem společně letět do Španělska a den před odletem musela dcera na operaci slepého střeva. Samozřejmě jsme nikam neletěli a pojišťovna zaplatila storno poplatky za celou rodinu. 

 

0 Citovat

Lorde, podle me se pletes. Ty body nerikaji, ze bude pojistovna plnit pouze za pojisteneho a osobu pecujici. CSOB zde pouze vyjmenovava pojistne udalosti, kdy bude plnit storno a jakych osob (a v pripade blizkych osob take stav), kdy pojistovna bude plnit storno zajezdu. 

A docela si u me CSOB splhla i za bod bc) spolucestujícího, pokud by pojištěný musel cestovat sám

Edit: ma to i Erste. Nevedel jsem 🤦‍♂️

0 Citovat

Lorde, záleží kdo jsou ty 4. Pokud je to jedna rodina (domácnost) tak zaplati celou cenu. Pokud jsou to sousedi tak spíš ne.

Posuzuje se jak moc neúčast nemocného a pečujícího naruší charakter cesty.

Pojišťovny nejsou instituce který chtějí za každou cenu neplnit. Plní podle podmínek a mají to spocitane že na tom vydělají. 

0 Citovat

Jak se tady rádo píše "vlastní zkušenost": každoroční dovolená v Karibiku, kterou dcerka nebyla součástí (!), prostě neletela, letenky koupene najednou pro 8 lidí přes Pelikana s jejich pojištěním u Evropske cestovní, proste to tak vycházelo tehdy nejlip, já a můj přítel, bratr a jeho syn a 4 kamarádi, to znamená úplně cizí, 3 týdny před odletem dcerka po vážném nálezu prodělala velmi komplikovanou operaci v Motole, odlet nepřicházel v úvahu, peníze vráceny komplet za všech 8 (!) letenek bez 8 x 1000 Kč poplatek Pelikána.....a šlo o více než sto tisíc 

1 Citovat

Hadat se nechci :) nicmene ty podminky u csob jsou zjevně koncipovane tak, ze by pojistovna za vsechny neplnila.

Jo, dcera samozrejme pojistena je, stejne tak jako ostatni rodinni prislusnici.

Nicmene z tech podminek celkem jasne vyplyva, ze plnit bude za:

- podle bodu (ba) by plnili za nemocnou dceru (resp. obecně kohokoli z rodiny, kdo by onemocněl, a nemohl jet)
- podle bodu (bb) by plnili, pokud by to charakter nemoci toho nemocného vyžadoval, i za 1. rodinného příslušníka (jako nutná péče)

- za 2. a 3. účastníka výletu už ale pojištovna IMHO nebude plnit, protože v jejich případě není splněn ani bod (ba) ani bod (bb) (nejsou nemocní, a tu nutnou péči zajistí ten 1. účastník)

- Pokud by původně cestovali jen 3, tak by pojištovna plnila i za toho třetího (protože bod - bc-)

0 Citovat

Mel napsal(a):

Jak se tady rádo píše "vlastní zkušenost": každoroční dovolená v Karibiku, kterou dcerka nebyla součástí (!), prostě neletela, letenky koupene najednou pro 8 lidí přes Pelikana s jejich pojištěním u Evropske cestovní, proste to tak vycházelo tehdy nejlip, já a můj přítel, bratr a jeho syn a 4 kamarádi, to znamená úplně cizí, 3 týdny před odletem dcerka po vážném nálezu prodělala velmi komplikovanou operaci v Motole, odlet nepřicházel v úvahu, peníze vráceny komplet za všech 8 (!) letenek bez 8 x 1000 Kč poplatek Pelikána.....a šlo o více než sto tisíc 

Tak ale to je to, o čem mluvím od svého prvního postu. Bez znalosti podmínek dané pojistky tazatelky jsou tady všechny názhory na to, jestli to pojistovna zaplatí všem, nebo nezaplatí, jen čirými spekulacemi.

Pojištění jsou na trhu kvanta, a od sebe se liší často víc, než výrazně.

0 Citovat

Lorde, znova: to neni vycet lidi, za ktere pojistovna bude plnit, ale kdo musi onemocnet, aby to byla pojistna udalost.

Navic i tak ten bod asi jeste pekne motas. Dulezite tam je to umisteni slovicka nebo. Ta nezbytna pece plati jen u te osoby pribuzne v rade (nemusi byt clen jedne domacnosti)

bb) rodinného příslušníka pojištěného, pokud se jedná o členy jedné domácnosti NEBO příbuzné v řadě přímé, kdy jejich zdravotní 
stav vyžaduje zajištění nezbytné péče, 

0 Citovat

Staci potvrzeni od doktora, to je duvod.

1